Ca urmare a situatiei mondiale curente, intampinam dificultati cu transportul international al produselor. Astfel nu putem garanta termenii de livrare pentru piesele aduse de la furnizorii externi. Va stam la dispozitie pentru orice informatie suplimentara. Va multumim pentru intelegere.

Disc frana

Fotografiile produselor au caracter informativ si nu creeaza obligatii contractuale.

Disc frana punte spate ALFA ROMEO 33, 145, 146, 155; FIAT BARCHETTA, BRAVO I, COUPE, MAREA, PANDA, PUNTO, TEMPRA, TIPO, UNO, 500; FORD KA; LANCIA DEDRA, SW, DELTA II, MUSA, Y, YPSILON 0.7-2.5D 03.80-
ProducătorNumăr
IC Krosy0 986 479 857
IC Krosy08.3636.20
IC Krosy08.5085.10
IC Krosy08.5085.95
BRADI1.1517.1.4
IC Krosy115171.4
PEX14.0158
PEX14.0158N
CAR142.167
OE FORD1541804
OE FORD1715410
NK209922
METELLI23-0232
ZIMMERMANN230.2356.00
ZIMMERMANN230.2356.50
IC Krosy24.0111-0149.1
IC Krosy353611505140
IC Krosy353611517140
IC Krosy360406021600
KAGER37-0203
ATE - TEVES411119
IC Krosy431602040310
OE FIAT46403960
PAGID50117PRO
PILENGA5031
OE FIAT51859078
OE FIAT51876438
IC Krosy5201-01-0218P
IC Krosy5201-01-0218PTU
IC Krosy5201-01-0218PTUO
IC Krosy5201-01-0218PTUP
BENDIX561380B
JURID561380J
OE FIAT60811879
QUINTON HAZELL6110.00
OE FIAT71738421
OE FIAT71769481
OE FIAT71770933
OE FIAT71772238
OE FIAT7663465
OE FIAT7685656
CIFAM800-232
OE FORD9S51-1125-CA
IC KrosyATM0309
FTEBS3592
OE FORDBS51-1125-AA
IC KrosyC3F014JC
GRAFDF29232
IC KrosyFE17939
IC KrosyHP304 230
IC KrosyLMI16812
IC KrosyLMI16813
IC KrosyMIK0309
IC KrosyT61380J
NECTOWN417
  • Autoturisme
    • ALFA ROMEO
      • 145 (930)
        • 2.0 16V T.S. 10/1995 - 01/2001 150 CP 110 KW
        • 2.0 16V Quadrifoglio 03/1998 - 01/2001 155 CP 114 KW
      • 146 (930)
        • 2.0 16V T.S. 10/1995 - 01/2001 150 CP 110 KW
        • 2.0 16V Quadrifoglio 03/1998 - 01/2001 155 CP 114 KW
    • FIAT
      • CINQUECENTO (170)
        • 0.7 i (170AD) 07/1994 - 01/1998 30 CP 22 KW
        • 0.7 (170AA) 12/1991 - 01/1996 31 CP 23 KW
        • 0.9 i.e. S (170AF, 170CF) 07/1991 - 07/1999 40 CP 29 KW
        • 0.9 (170AB) 07/1991 - 12/1993 41 CP 30 KW
        • 0.9 i.e. (170AC) 07/1991 - 12/1993 41 CP 30 KW
        • 1.1 Sporting (170AH) 10/1994 - 01/1998 54 CP 40 KW
      • TEMPRA (159)
        • 1.4 i.e. (159.AC, 159.AX) 03/1992 - 08/1996 69 CP 51 KW
        • 1.6 i.e. (159.AS, 159.AT) 06/1992 - 08/1996 75 CP 55 KW
        • 1.6 i.e. (159.AE) 06/1990 - 07/1992 78 CP 57 KW
        • 1.6 03/1990 - 04/1993 86 CP 63 KW
        • 1.6 i.e. (159.AJ) 06/1994 - 08/1996 90 CP 66 KW
        • 1.8 i.e. (159.AZ) 09/1993 - 08/1996 90 CP 66 KW
        • 1.8 i.e. (159.BY) 10/1994 - 08/1996 101 CP 74 KW
        • 1.8 i.e. (159.AV) 09/1993 - 08/1996 103 CP 76 KW
        • 1.8 i.e. (159.AN) 03/1992 - 08/1996 105 CP 77 KW
        • 2.0 i.e. (159.AP) 10/1990 - 08/1996 113 CP 83 KW
        • 1.9 TD (159.AQ) 07/1992 - 08/1996 80 CP 59 KW
        • 1.9 TD (159.CU, 159.AU, 159.AI, 159.BI) 05/1990 - 08/1996 90 CP 66 KW
      • TEMPRA S.W. (159)
        • 1.4 i.e. (159.AC, 159.AX) 10/1992 - 08/1996 69 CP 51 KW
        • 1.6 i.e. (159.AS, 159.AT) 10/1992 - 08/1996 75 CP 55 KW
        • 1.6 i.e. (159.AE) 10/1990 - 08/1996 78 CP 57 KW
        • 1.6 12/1990 - 04/1993 86 CP 63 KW
        • 1.6 i.e. (159.AJ) 06/1994 - 08/1996 90 CP 66 KW
        • 1.8 i.e. (159.AZ) 09/1993 - 08/1996 90 CP 66 KW
        • 1.8 i.e. (159.BY) 10/1994 - 08/1996 101 CP 74 KW
        • 1.8 i.e. (159.AV) 09/1993 - 08/1996 103 CP 76 KW
        • 1.8 i.e. (159.AN) 03/1992 - 12/1993 105 CP 77 KW
        • 2.0 i.e. (159.AP) 01/1991 - 03/1995 113 CP 83 KW
        • 2.0 i.e. 4x4 (159.AP) 03/1992 - 03/1995 113 CP 83 KW
        • 1.9 TD (159.AQ) 03/1992 - 06/1993 80 CP 59 KW
        • 1.9 TD (159.AI, 159.BI, 159.CU, 159.AU) 07/1991 - 02/1995 90 CP 66 KW
      • TIPO (160)
        • 1.1 (160.AA) 01/1988 - 10/1991 56 CP 41 KW
        • 1.4 i.e. (160.AP, 160.AD, 160.EA) 05/1989 - 04/1995 70 CP 51 KW
        • 1.4 (160.AC) 07/1987 - 12/1989 71 CP 52 KW
        • 1.4 i.e. 05/1989 - 04/1995 78 CP 57 KW
        • 1.6 i.e. (160.A1, 160.EC, 160.EB) 10/1992 - 04/1995 75 CP 55 KW
        • 1.6 i.e. (160.AF) 07/1990 - 01/1993 78 CP 57 KW
        • 1.6 (160.AE) 01/1988 - 10/1991 83 CP 61 KW
        • 1.6 i.e. 02/1988 - 05/1991 90 CP 66 KW
        • 1.8 i.e. 09/1993 - 04/1995 90 CP 66 KW
        • 1.8 i.e 03/1993 - 04/1995 97 CP 71 KW
        • 1.8 i.e. (160.EQ, 160.AM) 10/1994 - 10/1995 101 CP 74 KW
        • 1.8 i.e. (160.ED) 04/1993 - 04/1995 103 CP 76 KW
        • 1.8 i.e. (160.AY) 10/1990 - 06/1993 105 CP 77 KW
        • 1.8 i.e. 10/1990 - 06/1993 110 CP 81 KW
        • 1.8 i.e.16V Sport 11/1989 - 06/1992 136 CP 100 KW
        • 2.0 i.e. (160.AJ) 06/1990 - 03/1992 109 CP 80 KW
        • 2.0 i.e. (160.AT, 160.AJ) 03/1990 - 04/1995 113 CP 83 KW
        • 2.0 i.e. 16V Sport (160.EF) 03/1993 - 04/1995 139 CP 102 KW
        • 2.0 16V (160.AV) 07/1991 - 04/1995 146 CP 107 KW
        • 1.7 D (160.AG) 01/1988 - 10/1994 58 CP 43 KW
        • 1.9 TD (160.AW) 03/1992 - 06/1993 80 CP 59 KW
        • 1.9 TD (160.EL, 160.GL, 160.AQ, 160.EI, 160.AR) 09/1990 - 04/1995 90 CP 66 KW
      • PUNTO (176)
        • 55 1.1 09/1993 - 09/1999 54 CP 40 KW
        • 60 1.2 01/1994 - 09/1999 58 CP 43 KW
        • 60 1.2 03/1994 - 09/1999 60 CP 44 KW
        • 75 1.2 10/1993 - 09/1999 73 CP 54 KW
        • 1.4 GT Turbo 09/1996 - 09/1999 131 CP 96 KW
        • 1.4 GT Turbo 01/1994 - 09/1996 133 CP 98 KW
        • 1.7 D 04/1994 - 09/1997 57 CP 42 KW
      • PUNTO kabriolet (176C)
        • 60 1.2 04/1994 - 06/2000 58 CP 43 KW
        • 60 1.2 05/1995 - 06/2000 60 CP 44 KW
      • BARCHETTA (183)
        • 1.8 16V 04/1995 - 05/2005 130 CP 96 KW
      • BRAVO I (182)
        • 2.0 HGT 20V (182.AD) 10/1995 - 07/1998 147 CP 108 KW
        • 2.0 HGT 20V (182AQ) 07/1998 - 10/2001 154 CP 113 KW
      • MAREA (185)
        • 2.0 150 20V 09/1996 - 04/1999 147 CP 108 KW
        • 2.0 150 20V 01/2001 - 05/2002 150 CP 110 KW
        • 2.0 155 20V 04/1999 - 01/2001 154 CP 113 KW
        • 2.4 TD 125 09/1996 - 04/1999 125 CP 91 KW
        • 2.4 JTD 130 04/1999 - 05/2002 130 CP 96 KW
      • MAREA Weekend (185)
        • 2.0 150 20V 09/1996 - 04/1999 147 CP 108 KW
        • 2.0 150 20V 01/2001 - 05/2002 150 CP 110 KW
        • 2.0 155 20V 04/1999 - 02/2003 154 CP 113 KW
        • 2.4 TD 125 09/1996 - 04/1999 125 CP 91 KW
        • 2.4 JTD 130 04/1999 - 05/2002 130 CP 96 KW
      • PUNTO Van (176L)
        • 1.1 04/1996 - 02/2000 54 CP 40 KW
        • 1.7 D 04/1996 - 02/2000 57 CP 42 KW
      • SEICENTO (187)
        • 0.9 (187AXA, 187AXA1A) 01/1998 - 01/2010 39 CP 29 KW
        • 1.1 (187AXB, 187AXB1A) 01/1998 - 01/2010 54 CP 40 KW
      • COUPE (FA/175)
        • 1.8 16V 03/1996 - 08/2000 131 CP 96 KW
        • 2.0 16V 11/1993 - 08/1996 139 CP 102 KW
        • 2.0 20V 08/1996 - 04/1998 147 CP 108 KW
        • 2.0 20V 04/1998 - 08/2000 154 CP 113 KW
        • 2.0 16V Turbo 11/1993 - 08/1996 190 CP 140 KW
        • 2.0 20V Turbo 08/1996 - 08/2000 220 CP 162 KW
      • PUNTO (188)
        • 1.2 60 (188.030, .050, .130, .150, .230, .250) 09/1999 - ... 60 CP 44 KW
        • 1.8 130 HGT (188.738, .718) 09/1999 - ... 130 CP 96 KW
        • 1.9 JTD 06/2003 - ... 101 CP 74 KW
      • PUNTO Van (188AX)
        • 1.2 60 02/2000 - 10/2009 60 CP 44 KW
      • PANDA (169)
        • 1.1 09/2003 - ... 54 CP 40 KW
        • 1.2 09/2003 - ... 60 CP 44 KW
        • 1.2 4x4 10/2004 - ... 60 CP 44 KW
        • 1.2 03/2010 - ... 69 CP 51 KW
        • 1.2 4x4 11/2009 - ... 69 CP 51 KW
        • 1.4 10/2006 - ... 100 CP 74 KW
        • 1.3 D Multijet 4x4 10/2004 - ... 70 CP 51 KW
        • 1.3 D Multijet 4x4 09/2010 - ... 75 CP 55 KW
      • IDEA
        • 1.6 D Multijet 05/2008 - ... 120 CP 88 KW
      • 500 (312)
        • 1.2 10/2007 - ... 69 CP 51 KW
        • 1.2 LPG 12/2010 - ... 69 CP 51 KW
        • 1.4 10/2007 - ... 100 CP 74 KW
        • 1.4 Abarth 08/2008 - ... 135 CP 99 KW
        • 1.4 Abarth 05/2010 - ... 140 CP 103 KW
        • 1.4 Abarth 08/2008 - ... 160 CP 118 KW
      • PANDA Van (169)
        • 1.1 09/2004 - ... 54 CP 40 KW
        • 1.2 09/2004 - ... 60 CP 44 KW
        • 1.2 4x4 09/2004 - ... 60 CP 44 KW
        • 1.2 4x4 09/2010 - ... 69 CP 51 KW
        • 1.3 D Multijet 4x4 10/2004 - ... 70 CP 51 KW
        • 1.3 D Multijet 4x4 01/2006 - ... 75 CP 55 KW
      • 500 C (312)
        • 1.4 09/2009 - ... 100 CP 74 KW
        • 1.4 Abarth 09/2009 - ... 140 CP 103 KW
        • 1.4 Abarth 05/2011 - ... 160 CP 118 KW
      • PANDA (519, 312, 319)
        • 0.9 4x4 09/2012 - ... 86 CP 63 KW
        • 0.9 4x4 06/2014 - ... 90 CP 66 KW
        • 1.3 D Multijet 4x4 06/2012 - ... 75 CP 55 KW
        • 1.3 D Multijet 4x4 06/2014 - ... 80 CP 59 KW
      • PANDA VAN (312, 519)
        • 0.9 4x4 09/2012 - ... 86 CP 63 KW
        • 1.3 D Multijet 4x4 06/2012 - ... 75 CP 55 KW
    • FORD
    • LANCIA
      • DEDRA (835)
        • 1.6 i.e. (835AN) 04/1993 - 07/1999 75 CP 55 KW
        • 1.6 i.e. (835AB) 08/1989 - 03/1993 78 CP 57 KW
        • 1.6 i.e. (835AA) 08/1989 - 06/1994 90 CP 66 KW
        • 1.6 LE (835EB) CAT 07/1994 - 07/1999 90 CP 66 KW
        • 1.6 16V (835EI) 01/1996 - 07/1999 103 CP 76 KW
        • 1.8 16V LE (835FG) 03/1996 - 07/1999 113 CP 83 KW
        • 1.8 GT 16V (835EH) 03/1996 - 07/1999 131 CP 96 KW
        • 1.8 i.e. (835AT) 08/1993 - 07/1999 90 CP 66 KW
        • 1.8 i.e. (835FA) 07/1994 - 07/1999 101 CP 74 KW
        • 1.8 i.e. (835BD, 835AD) 09/1989 - 07/1999 105 CP 77 KW
        • 1.8 i.e. (835AC, 835BC) 09/1989 - 06/1994 109 CP 80 KW
        • 2.0 i.e. (835AL) 09/1989 - 07/1999 113 CP 83 KW
        • 2.0 i.e. (835AI) 09/1989 - 07/1992 117 CP 86 KW
        • 2.0 16V (835ED) 07/1994 - 07/1999 139 CP 102 KW
        • 2.0 i.e. Turbo (835AR) 04/1991 - 07/1999 162 CP 119 KW
        • 2.0 i.e. Turbo Integrale (835AO) 05/1990 - 07/1994 165 CP 121 KW
        • 2.0 HF Integrale (835AP) 11/1990 - 07/1994 169 CP 124 KW
        • 2.0 Turbo (835AQ) 11/1990 - 06/1994 177 CP 130 KW
        • 1.9 TDS (835EE, 835EF) 04/1989 - 07/1999 90 CP 66 KW
      • DELTA II (836)
        • 1.4 i.e. (836AF, 836AH) 10/1994 - 08/1999 69 CP 51 KW
        • 1.8 i.e. 16V (836AQ) 03/1996 - 08/1999 113 CP 83 KW
        • 1.8 i.e. 16V GT (836AR) 03/1996 - 08/1999 131 CP 96 KW
        • 1.8 i.e. (836AG, 836AL) 07/1994 - 08/1999 90 CP 66 KW
        • 1.8 i.e. (836AE) 06/1993 - 08/1999 103 CP 76 KW
        • 2.0 16V (836AA, 836CA) 06/1993 - 08/1999 139 CP 102 KW
        • 2.0 16V Turbo (836AB) 06/1993 - 08/1999 186 CP 137 KW
        • 2.0 16V Turbo (836AS) 07/1996 - 08/1999 193 CP 142 KW
        • 1.9 TD (836AM, 836AN) 10/1994 - 08/1999 90 CP 66 KW
      • DEDRA SW (835)
        • 1.6 (835EB) 10/1994 - 07/1999 90 CP 66 KW
        • 1.6 16V (835EI) 01/1996 - 07/1999 103 CP 76 KW
        • 1.8 16V LE (835FG) 03/1996 - 07/1999 113 CP 83 KW
        • 1.8 GT 16V (835EH) 03/1996 - 07/1999 131 CP 96 KW
        • 1.8 i.e. (835FA) 07/1994 - 07/1999 101 CP 74 KW
        • 2.0 16V (835ED) 07/1994 - 07/1999 139 CP 102 KW
        • 2.0 Integrale (835ED) 07/1994 - 07/1999 139 CP 102 KW
        • 1.9 TDS (835EE, 835EF) 07/1994 - 07/1999 90 CP 66 KW
      • Y (840A)
        • 1.1 (840AE) 11/1995 - 09/2003 54 CP 40 KW
        • 1.2 (840AA, 840AF1A) 03/1996 - 09/2003 60 CP 44 KW
      • MUSA (350)
        • 1.6 D Multijet 07/2008 - ... 116 CP 85 KW
        • 1.6 D Multijet 07/2008 - ... 120 CP 88 KW
Parametri generali
Cod bare4006633138802, PU-9BD019
Cod tarifar87083091
Parametri tehnici
Diametru asezare gauri -? [mm]98
Alezaj-? [mm]13
Înaltime [mm]40
Diametru [mm]240,5
Numar gauri4
Grosime disc frâna [mm]11
Grosime minima [mm]9,2
Tip disc frânaplin
Suprafataacoperit (cu un strat protector)
Diametru interior [mm]123
Diametru de centrare [mm]59

Spune-ţi opinia

Autentifică-te sau Înregistrează un cont nou pentru a putea scie o opinie

Magazinul online MIIDEPIESE.RO are stabilite urmatoarele taxe si comisioane:

  • 25 leiTaxa de transport pentru comenzi pana in 500 lei, in limita a 5 kg.
    NOTA: Anvelopele, jantele si reperele agabaritice se taxeaza separat in functie de greutatea volumetrica. In acest ultim caz, taxa va fi comunicata telefonic dupa plasarea comenzii. Livrarea produselor se va realiza doar dupa confirmarea telefonica.
    NOTA: Produsele care sunt disponibile doar la furnizori vor avea cost suplimentar pentru livrare, incepand cu 25 lei. Taxa suplimentara, daca se aplica, se comunica clientului in momentul confirmarii comenzii.
  • 10 lei - Comision procesare comanda cu valoare pana in 100 de lei. Reprezinta costul serviciului de pregatire a produselor din comanda in vederea livrarii (de exemplu, dar fara a se limita la, sortare, manipulare, impachetare, etc).
  • 19% TVA -  INCLUS IN PRETUL DE ACHIZITIE
  • Taxa ECOVALOARE Anvelope - INCLUSA IN PRETUL ANVELOPELOR ACHIZITIONATE
    • pentru camioane  de 20.9 lei/buc (fara TVA)
    • pentru restul anvelopelor de 4.6 lei (fara TVA)

Disc frana

Pret anterior oferit de producator. 
Contactati-ne pentru pretul actualizat.

  • Numar produs: 24.0111-0119.1
  • Pot exista costuri suplimentare de transport. Se vor comunica ulterior plasarii comenzii, dupa verificarea stocului la furnizor.
  • Disponibilitate: In stoc furnizor (confirmare telefonica)
  • Livrare in: 2 zile
  • 95,69 Lei
  • Pretul include TVA

Garantie

Informatii suplimentare despre garantie le puteti citi aici

Comenzi prin telefon

0734 607 269 sau prin WhatsApp: Luni - Vineri, 9:00 - 18:00

0744.642.897 sau prin WhatsApp, in weekend si in cursul saptamanii dupa ora 18:00

Costuri de livare gratuite

Transport gratuit in Romania, la comenzi mai mari de 500 lei in limita a 5kg. Anvelopele, jantele si reperele agabaritice se taxeaza separat in functie de greutatea volumetrica.

 

NOTA! ► Uleiurile si becurile nu pot fi retunate!

Etichete: Disc frana, ATE - TEVES, 24011101191, SF9BD019, 08363620, 08508510, 08508595, 0986479857, 1151714, 140158, 140158N, 142167, 1541804, 1715410, 209922, 230232, 230235600, 230235650, 24011101491, 353611505140, 353611517140, 360406021600, 370203, 411119, 431602040310, 46403960, 50117PRO, 5031, 51859078, 51876438, 5201010218P, 5201010218PTU, 5201010218PTUO, 5201010218PTUP, 561380B, 561380J, 60811879, 611000, 71738421, 71769481, 71770933, 71772238, 7663465, 7685656, 800232, 9S511125CA, ATM0309, BS3592, BS511125AA, C3F014JC, DF29232, FE17939, HP304230, LMI16812, LMI16813, MIK0309, T61380J, WN417, 4006633138802, PU9BD019, 87083091