Ca urmare a situatiei mondiale curente, intampinam dificultati cu transportul international al produselor. Astfel nu putem garanta termenii de livrare pentru piesele aduse de la furnizorii externi. Va stam la dispozitie pentru orice informatie suplimentara. Va multumim pentru intelegere.

Momentan indisponibil (confirmare telefonica) Alternator

Fotografiile produselor au caracter informativ si nu creeaza obligatii contractuale.

Alternator (12V, 120A) OPEL ASTRA J, INSIGNIA 1.6 07.08-
ProducătorNumăr
OE OPEL1202316
OE OPEL1202332
OE OPEL1204622
LAUBER12090494
OE OPEL13500586
OE OPEL13588301
DRI-Exchange2281801202
VALEO2605853A
ELSTOCK28-6569
HELLA8EL 012 240-551
OE OPEL95515962
DELCO REMYDRA0878
OE OPELHC
LAUBERLRA03459
VALEOTG12C070
  • Autoturisme
    • OPEL
      • INSIGNIA
        • 1.6 07/2008 - ... 116 CP 85 KW
        • 1.6 Turbo 07/2008 - ... 180 CP 132 KW
      • INSIGNIA sedan
        • 1.6 07/2008 - ... 116 CP 85 KW
        • 1.6 Turbo 01/2009 - ... 180 CP 132 KW
      • INSIGNIA kombi
        • 1.6 07/2008 - ... 116 CP 85 KW
        • 1.6 Turbo 01/2009 - ... 180 CP 132 KW
      • ASTRA J
        • 1.6 12/2009 - ... 115 CP 85 KW
        • 1.6 Turbo 12/2009 - ... 180 CP 132 KW
      • ASTRA J Sports Tourer
        • 1.6 LPG 10/2012 - ... 114 CP 84 KW
        • 1.6 10/2010 - ... 116 CP 85 KW
        • 1.6 Turbo 10/2010 - ... 180 CP 132 KW
      • ASTRA GTC J
        • 1.6 10/2011 - ... 180 CP 132 KW
        • 1.8 10/2011 - ... 140 CP 103 KW
      • ASTRA J sedan
        • 1.6 06/2012 - ... 116 CP 85 KW
Parametri generali
Piesă la schimbDa
Cod bare5901321280766
Cod tarifar85115000
Parametri tehnici
Diametru [mm]53
Tensiune [V]12
Rolecu rola curea cu cuplaj unisens
Curent de incarcare generator [A]120
Numar de striatii6
Fulie curea -? [mm]53
GarantieGarantie 2 ani
Deck net realization [V]12
Alternator charging current [A]120
PulleyDa
Number of grooves [pcs]6

Spune-ţi opinia

Autentifică-te sau Înregistrează un cont nou pentru a putea scie o opinie

Magazinul online MIIDEPIESE.RO are stabilite urmatoarele taxe si comisioane:

  • 25 leiTaxa de transport pentru comenzi pana in 500 lei, in limita a 5 kg.
    NOTA: Anvelopele, jantele si reperele agabaritice se taxeaza separat in functie de greutatea volumetrica. In acest ultim caz, taxa va fi comunicata telefonic dupa plasarea comenzii. Livrarea produselor se va realiza doar dupa confirmarea telefonica.
    NOTA: Produsele care sunt disponibile doar la furnizori vor avea cost suplimentar pentru livrare, incepand cu 25 lei. Taxa suplimentara, daca se aplica, se comunica clientului in momentul confirmarii comenzii.
  • 10 lei - Comision procesare comanda cu valoare pana in 100 de lei. Reprezinta costul serviciului de pregatire a produselor din comanda in vederea livrarii (de exemplu, dar fara a se limita la, sortare, manipulare, impachetare, etc).
  • 19% TVA -  INCLUS IN PRETUL DE ACHIZITIE
  • Taxa ECOVALOARE Anvelope - INCLUSA IN PRETUL ANVELOPELOR ACHIZITIONATE
    • pentru camioane  de 20.9 lei/buc (fara TVA)
    • pentru restul anvelopelor de 4.6 lei (fara TVA)

Alternator

Pret anterior oferit de producator. 
Contactati-ne pentru pretul actualizat.

  • Numar produs: LAU 11.3053
  • Pot exista costuri suplimentare de transport. Se vor comunica ulterior plasarii comenzii, dupa verificarea stocului la furnizor.
  • Disponibilitate: Momentan indisponibil (confirmare telefonica)
  • Livrare in: 2 zile
  • 609,49 Lei
  • Pretul include TVA

Garantie

Informatii suplimentare despre garantie le puteti citi aici

Comenzi prin telefon

0734 607 269 sau prin WhatsApp: Luni - Vineri, 9:00 - 18:00

0744.642.897 sau prin WhatsApp, in weekend si in cursul saptamanii dupa ora 18:00

Costuri de livare gratuite

Transport gratuit in Romania, la comenzi mai mari de 500 lei in limita a 5kg. Anvelopele, jantele si reperele agabaritice se taxeaza separat in functie de greutatea volumetrica.

 

NOTA! ► Uleiurile si becurile nu pot fi retunate!

Acest produs necesită piesă la schimb

Criterii de acceptare a pieselor vechi

Produsele cu Piesa la schimb "DA" trebuie sa respecte criteriile de acceptare a pieselor vechi. Pentru informatii suplimentare, va rugam sa ne contactati.

Etichete: Alternator, LAUBER, LAU113053, SFD3D0A2, 1202316, 1202332, 1204622, 12090494, 13500586, 13588301, 2281801202, 2605853A, 286569, 5901321280766, 85115000, 8EL012240551, 95515962, DRA0878, HC, LRA03459, TG12C070