Ca urmare a situatiei mondiale curente, intampinam dificultati cu transportul international al produselor. Astfel nu putem garanta termenii de livrare pentru piesele aduse de la furnizorii externi. Va stam la dispozitie pentru orice informatie suplimentara. Va multumim pentru intelegere.

Momentan indisponibil (confirmare telefonica) Alternator

Fotografiile produselor au caracter informativ si nu creeaza obligatii contractuale.

ALTERNATOR 12V 120 Amp ALFA ROMEO MITO 1.4 (08.2008-)/ FIAT GRANDE PUNTO 1.4 (12.2007-)/ FIAT PUNTO Evo 14.16V (10.2009-)
ProducătorNumăr
DENSO101210-1080
DENSO101210-1081
ELSTOCK28-5620
OE FIAT51788658
OE FIAT51854903
MAGNETI MARELLI63377426
IC Krosy8EL 738 212-631
HOLGER CRISTIANCA1969IR
DENSODAN993
DELCO REMYDRA0368
LUCASLRA03007
  • Autoturisme
    • ALFA ROMEO
      • MITO (955)
        • 1.4 09/2008 - ... 78 CP 58 KW
        • 1.4 TJet 09/2008 - ... 120 CP 88 KW
        • 1.4 TJet 09/2008 - ... 155 CP 114 KW
    • FIAT
      • GRANDE PUNTO (199)
        • 1.4 T-Jet 09/2007 - ... 120 CP 88 KW
        • 1.4 Abarth 12/2007 - ... 155 CP 114 KW
      • BRAVO II (198)
        • 1.4 T-Jet 09/2007 - ... 120 CP 88 KW
        • 1.4 16V 03/2008 - ... 140 CP 103 KW
        • 1.4 T-Jet 09/2007 - ... 150 CP 110 KW
      • 500 (312)
        • 0.9 07/2010 - ... 86 CP 63 KW
      • LINEA (323)
        • 1.4 T-Jet 09/2007 - ... 120 CP 88 KW
      • PUNTO EVO (199)
        • 1.4 16V 10/2009 - 02/2012 105 CP 77 KW
      • 500 C (312)
        • 0.9 09/2009 - ... 86 CP 63 KW
    • LANCIA
      • DELTA III (844)
        • 1.4 09/2008 - ... 120 CP 88 KW
        • 1.4 16V 07/2010 - ... 140 CP 103 KW
        • 1.4 09/2008 - ... 150 CP 110 KW
Parametri generali
Piesă la schimbDa
Cod bare5901321171934, 5901321788644, 5901321892129
Cod tarifar85115000
Parametri tehnici
Tensiune [V]12
Rolecu rola curea cu cuplaj unisens
Curent de incarcare generator [A]120
Numar de striatii5
GarantieGarantie 2 ani

Spune-ţi opinia

Autentifică-te sau Înregistrează un cont nou pentru a putea scie o opinie

Magazinul online MIIDEPIESE.RO are stabilite urmatoarele taxe si comisioane:

  • 25 leiTaxa de transport pentru comenzi pana in 500 lei, in limita a 5 kg.
    NOTA: Anvelopele, jantele si reperele agabaritice se taxeaza separat in functie de greutatea volumetrica. In acest ultim caz, taxa va fi comunicata telefonic dupa plasarea comenzii. Livrarea produselor se va realiza doar dupa confirmarea telefonica.
    NOTA: Produsele care sunt disponibile doar la furnizori vor avea cost suplimentar pentru livrare, incepand cu 25 lei. Taxa suplimentara, daca se aplica, se comunica clientului in momentul confirmarii comenzii.
  • 10 lei - Comision procesare comanda cu valoare pana in 100 de lei. Reprezinta costul serviciului de pregatire a produselor din comanda in vederea livrarii (de exemplu, dar fara a se limita la, sortare, manipulare, impachetare, etc).
  • 19% TVA -  INCLUS IN PRETUL DE ACHIZITIE
  • Taxa ECOVALOARE Anvelope - INCLUSA IN PRETUL ANVELOPELOR ACHIZITIONATE
    • pentru camioane  de 20.9 lei/buc (fara TVA)
    • pentru restul anvelopelor de 4.6 lei (fara TVA)

Alternator

Pret anterior oferit de producator. 
Contactati-ne pentru pretul actualizat.

  • Numar produs: LAU 11.1969
  • Pot exista costuri suplimentare de transport. Se vor comunica ulterior plasarii comenzii, dupa verificarea stocului la furnizor.
  • Disponibilitate: Momentan indisponibil (confirmare telefonica)
  • Livrare in: 3-4 zile
  • 954,12 Lei
  • Pretul include TVA

Garantie

Informatii suplimentare despre garantie le puteti citi aici

Comenzi prin telefon

0734 607 269 sau prin WhatsApp: Luni - Vineri, 9:00 - 18:00

0744.642.897 sau prin WhatsApp, in weekend si in cursul saptamanii dupa ora 18:00

Costuri de livare gratuite

Transport gratuit in Romania, la comenzi mai mari de 500 lei in limita a 5kg. Anvelopele, jantele si reperele agabaritice se taxeaza separat in functie de greutatea volumetrica.

 

NOTA! ► Uleiurile si becurile nu pot fi retunate!

Acest produs necesită piesă la schimb

Criterii de acceptare a pieselor vechi

Produsele cu Piesa la schimb "DA" trebuie sa respecte criteriile de acceptare a pieselor vechi. Pentru informatii suplimentare, va rugam sa ne contactati.

Etichete: Alternator, LAUBER, LAU111969, SFC17D2B, 1012101080, 1012101081, 285620, 51788658, 51854903, 63377426, 8EL738212631, CA1969IR, DAN993, DRA0368, LRA03007, 5901321171934, 5901321892129, 5901321788644, 85115000